BrewMonk išpakavimas ir virtualus virimas


Vasarą viešėjau pas alaus vlogerius BarasBalkone (apie metų laiką galite spręsti iš šortų bei gėlių balkone). Su Jonaiste išpakavome jos ką tik įsigytą naujausios versijos BrewMonk puodą. Pradžioje filmukas buvo planuotas kaip išpakavimas, bet gavosi dar ir virtualus virimas, t.y. papasakojau, kaip daromas alus su tokio tipo "viskas viename" puodais. Filmukas pasirodė tik dabar, bet gal ir gerai, dabar visi daugiau laiko turime žiūrėjimui, o ir prisiminti vasarą visai smagu. 

BrewMonk'ą įsigijau prieš 3 metus, pirmuosius įspūdžius aprašiau čia:
http://www.apiealu.lt/2017/12/brewmonk-alaus-virimo-sistema-pirmieji.html

Gal esu neobjektyvus, nes prieš tai kankinausi virdamas ant elektrinės kaitlentės (kas taip verda, mane supras), bet nė karto nepasigailėjau dėl šio puodo įsigijimo.

Labai džiaugiuosi šio filmuko pasirodymu, nes dažnai sulaukiu klausimų, kaip vyksta virimas, kokie privalumai ar trūkumai, dabar galima bus duoti nuorodą. Žiūrėkite čia:
https://www.youtube.com/watch?v=kamoM-NnCIE

Aludarių taurės 2020 rezultatai


Sudėtingomis sąlygomis vykusi šių metų „Aludarių taurė“ sulaukė nemažo dalyvių skaičiaus, o taip pat net ir dalyvių iš užsienio, tiksliau jų alaus.  Dalyvavo 50 aludarių, jie konkursui pateikė 166 savo kūrinius.

Kalbant apie užsieniečius, teisėjai šiemet buvo tik vietiniai, bet veiksmas vienu metu vyko net trijuose miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Džiugina tai, kad stiprėja klubai ir kituose miestuose, ne tik sostinėje. 

Pirmąją vietą absoliučioje įskaitoje laimėjo ir Aludarių taurę gavo Povilas Žukauskas su Berliner Weisse, antrosios vietos laimėtojas – Simonas Jokubauskas su Saison stiliaus atstovu, o trečiosios vietos laimėtojas aludaris iš Lenkijos Daniel Śledzikowski su Belgian Dark Strong Ale.

Visus rezultatus ir vertinimo korteles galima rasti „Aludarių taurės“ svetainėje:

Sveikiname nugalėtojus ir dalyvius! Nugalėtojams linkime neužmigti ant laurų, o nelaimėjusiems neprarasti atkaklumo.


Kvietinis su citrina

Turbūt lankausi išskirtinai gerose vietose. Atpratau, kad kvietinį alų pateikia su citrina. Į realybę grąžino Palanga. Perspėjimas mėgstantiems kvietinį alų. Jeigu norite, kad jis būtų pateiktas be citrinos, iš anksto paprašykite užsisakydami.


Su Pasauline IPA diena! Kas tas IPA?

Visus apyngalvius ir šiaip alaus mėgėjus sveikinu su Pasauline IPA diena!
Ši diena švenčiama pirmąjį rugpjūčio ketvirtadienį, šiemet tai rugpjūčio 6 diena.

Parašyti šį straipsnelį paskatino šios dienos diskusija, kur buvo kalbama, kas yra IPA, kuo šis stilius skiriasi nuo APA?

Pradėkime nuo to, ką reiškia šios trys raidės? Tai yra santrumpa: India Pale Ale. Lietuviškai tai būtų Indijos Blyškusis Elis. Tai - dažniausiai šviesus, stipriai apyniuotas, kartus ir apyniais kvepiantis alus.

IPA stiliaus ištakos siekia XVIII amžių. Jis gimė Anglijoje, mieste, kuris vadinasi Bertonas prie Trento, o išpopuliarėjo XIX amžiuje, kai Anglija pradėjo jį eksportuoti į savo koloniją Indiją. Alus buvo stipriai apyniuotas (apyniai yra geras konservantas), todėl išlikdavo nesugedęs kelionėje laivu, kuri tuo metu trukdavo 9 mėnesius!

XX amžiuje šis stilius buvo beveik pamirštas, o prasidėjus craft revoliucijai JAV šis stilius buvo perkurtas iš naujo - gimė Amerikietiškasis IPA - ir  tapo viso judėjimo flagmanu bei neatskiriama dalimi. Kodėl taip nutiko? Turbūt todėl, kad žmonės buvo pasiilgę skonio. Gerdami pramoninį alų, kuris gaminamas žmonėms nemėgstantiems alaus, t.y. daromas, kad patiktų kuo platesniam ratui ir kad ginkdie nebūtų per daug skonio, alaus mėgėjai iš tikrųjų to skonio ilgėjosi. IPA - lengviausias būdas suteikti alui skonio - kuo daugiau apynių įdėsi, tuo daugiau skonio turėsi.

Lietuvoje, jeigu pirksite IPA bare ar parduotuvėje, greičiausiai gausite Amerikietiškąjį IPA (AIPA), tą atgaivintąjį ir visame pasaulyje išpopuliarėjusį stilių, kai tuo tarpu Angliškas IPA (EIPA) daugiausia populiarus tik savo gimtojoje šalyje, nors paieškojus galima rasti ir pas mus.

Kuo skiriasi Angliškas IPA nuo Amerikietiškojo?

Angliškas IPA (EIPA - English India Pale Ale) - nuo auksinės iki gintaro spalvos, gerai subalansuotas, jaučiamas ne tik apynių, bet ir salyklo charakteris. Gamybai naudojami angliški salyklai, kurie suteikia sausainių ir karamelės natų, taip pat šiek tiek jaučiamas lengvas mielių charakteris - vaisiški esteriai, būdingi daugeliui angliško elio rūšių. Naudojami angliški apyniai, kurie subalansuoja gana salsvą salyklinę bazę ir suteikia kartumo, kuris yra šiek tiek žol(el)iškas bei žemiškas (angl. earthy). Naudojami mažiau karčiųjų medžiagų turintys apyniai, bet turintys daug aromato (pvz. East Kent Golding).

Amerikietiškas IPA (AIPA - American India Pale Ale) - bendrąja prasme šis stilius yra labiau "paslinktas" į apynių pusę, šviesesnis, kartesnis, dar aromatingesnis. Aromatą suteikia amerikietiški apyniai, kuriuose dažniausiai dominuoja citrusų ir pušų aromatai. Skirstomas į du pagrindinius substilius, kurie dar atitinkamai skirstomi į kelioliką atšakų, bet šiandien šventė, tai neišsiplėsiu :)

Substiliai skirtstomi geografiškai į Rytų pakrantės IPA (East Coast American IPA) ir  Vakarų pakrantės IPA (West Coast American IPA).

Rytų pakrantės IPA (East Coast American IPA) - kažkiek primena anglišką IPA, nes turi gana tvirtą salyklinį pagrindą, pilną kūną, kartais su karamelės natomis. Ne toks subalansuotas kaip EIPA, labiau apyniuotas, amerikietiški apyniai suteikia vaisinių bei citrusinių kvapų, kartumas gana stiprus, bet ne toks stiprus, kaip Vakarų pakrantėje. Mielių charakterio nesijaučia.

Vakarų pakrantės IPA (West Coast American IPA) - karčiausias iš visų išvardintų IPA, vienareikšmiškai apynių dominuojamas stilius, nei salyklas, nei mielės neturi kur pasireikšti - tiek skonyje, tiek kvape - apyniai! Būtent šis (sub)stilius ir išgarsino IPA visame pasaulyje, kai prasidėjo craft revoliucija.

Iki šiol kalbėjau apie klasiką. IPA stilius per daugiau nei 200 metų nuėjo ilgą kelią ir tai, ką turime šiandien labai stipriai skiriasi nuo pirminio stiliaus. Kai kurie stiliai vadinami IPA, nes juose naudojama daug apynių (o taip pat dėl to, kad tai - jau išgarsintas vardas), bet jų pojūtis, balansas, tekstūra ir kiti parametrai stipriai skiriasi tiek nuo klasikinio EIPA, tiek nuo naujosios klasikos - AIPA.

Paskutiniu metu (per kokius 3 paskutinius metus) yra atsiradusių nemažai naujų stilių, kurie vadinami IPA, bet su klasikiniu IPA turi tik vieną bruožą - juose naudojama daug apynių, bet šiuose stiliuose kai kurie parametrai stipriai skiriasi nuo klasikinio IPA: yra nekarčių, tamsių, drumstų IPA stilių. Tokie nauji stiliai yra drumstas ir nekartus bei vaisiškas New England IPA (Naujosios Anglijos IPA), visiškai sausas ir vaisiškas Brut IPA (sausasis IPA), tamsus Black IPA (juodasis IPA - stauto ir amerikietiško IPA vaikas).

Vos nepamiršau nuo ko viskas prasidėjo. Tai kuo IPA skiriasi nuo APA? Atsakymui reiktų atskiro straipsnio, nes yra angliškas PA, yra amerikietiškas PA, bet jeigu paprastai lyginsime amerikietišką IPA su amerikietišku PA (APA), tai palyginimui pasitelksiu analogiją iš savo kito hobio - muzikos. IPA nuo APA skiriasi kaip metalo ir roko muzika - apibrėžti žodžiais sunku, bet kai išgirsti, gana lengvai atskiri, kur rokas, o kur metalas. Žinoma, čia vėl galiu išsiplėsti, kad būna lengvo metalo ir sunkaus roko, bet yra ir kiti dalykai, o svarbiausia - struktūra. Dar vienas aspektas, kad kartais gamintojai labai liberaliai žiūri į pavadinimus, o Lietuvoje, tai išvis :) Užapyniavai stipriau savo piktnaudžiavimo karameliniu salyklu šedevrą ir pavadini IPA. Dar yra stiliai kaip session IPA (lengvasis IPA), kur dažnai būna APA, tik vadinama madingesniu IPA vardu. Kita vertus, jei turime ribinius atvejus, tarp IPA ir APA, galime sakyti, kad veikia toks pats principas kaip su tautybe - kuo save laikai, tas ir esi, t.y. kaip gamintojas pavadino, taip ir tebūnie :)

Pabaigai šios dienos proga rašydavau apie savo sukurtus IPA. Šiandien nerašysiu. Ne dėl to, kad nieko nesukūriau per tą laiką, bet dėl to, kad nesusiderinau su užsakovais dėl komunikacijos. Gal šiandien, švęsdami IPA dieną, ragausite mano sukurtą IPA. Dar kartą sveikinu ir palieku šiek tiek intrigos! :)


Apie IPA šios dienos proga jau rašiau ir anksčiau:

Kodėl IPA stilius yra siejamas su craft'inio alaus revoliucija ir apie du mano sukurtus IPA:

Dar vieno mano IPA pristatymas:

Knyga apie IPA stilių ir dar vienas mano IPA:
 
 
 

Namų aludarių konkursas Palangoje - „Baltijos puta“

Taip jau būna gyvenime, kad kai nieko nevyksta, tai nevyksta, o kai pasipila renginiai, tai net po kelis tą pačią dieną. Kai Vilniuje "Kablio" didžiąją salę drebino alaus festivalis „Žmogšala“, kitame Lietuvos gale - Palangoje vyko namų aludarių žiemos konkursas romantišku pavadinimu „Baltijos puta“.

Konkurso tema buvo žieminė - porteriai ir stautai. Konkursui 38 aludariai pateikė 69 alaus rūšis, juos vertino 40 teisėjų iš Lietuvos ir užsienio. Konkursą organizavo PAK (Pajūrio aludarių klubas) ir „Aludarių taurė“.

Išsamius konkurso rezultatus rasite „Aludarių taurės“ svetainėje:
http://aludariutaure.lt/2020/02/baltijos-puta-palangoje/

O aš kalbinu konkurso sumanytoją ir Klaipėdos namų aludarių aktyvistą Emilijų Ivanauską.

Kaip gimė įdėja suorganizuoti konkursą Palangoje?
Neslėpsiu, tai buvo iš pavydo Vilniaus ir Kauno aludariams, pas juos viskas vyksta, pas mus Klaipėdoje - nieko. Seniai sukosi galvoje idėja suorganizuoti namų aludarių simpoziumą arba konkursą pajūryje. Pradėjau apie tai garsiai kalbėti ir viename Pajūrio aludarių klubo susitikime mane išgirdo Palangos Amberton direktorius Tomas Vanagas (alaus ekspertas, craft puoselėtojas). Tomo pasiūlymas skambėjo taip: „Tai galim kokį susitikimą ar konkursą padaryti pas mane Palangoje Ambertone (Amberton green Hotel), duočiau nemokamai konferencijų salę, SPA su baseinu, pirtim, jacuzzi, "paderinčiau" geras kambarių kainas ir dar prie prizų prisidėčiau“. Po tokio pasiūlymo dar tą patį vakarą parašiau „Aludarių taurės“ organizatoriams. Ilgai nesvarstę patvirtino mano idėją - vieną iš taurės etapų organizuoti Palangoje. Toliau jau sekė temos parinkimas,  datos suderinimas.


Ir ką jūs manot, kai jau pasitvirtinome datą ir paskelbėm apie konkursą, už 2 savaičių išeina "Žmogšalos" postas: 2020-02-22 alaus festivalis... Nusviro rankos ir ūpas dingo, net mintis buvo viską mesti, nes kaip surinkti dabar teisėjus tai pačiai datai. Pasirodo, viskas įmanoma. Ir prašau, Palangoje turėjome net 40 teisėjų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, net kaimynus Latvius alaus ekspertus prisikviečiau.






Puiku. O kaip su alumi?
Alaus turėjome rekordinį skaičių, net 69. Ir tikrai dauguma puikūs nuo klasikinių stout, porter iki imperinių ir eksperimentinių (specialty kategorija), į kuriuos aludariai sudėjo vanilę, šokoladą, kokosus, vaisius, uogas, daržoves, pipirus, grybus, kumpius ir daug daug visokių įdomybių. Iš viso turėjome 7 teisėjavimo stalus po 8-11 alaus rūšių, nuo kiekvieno stalo 2 daugiausiai taškų surinkę pateko į finalą.



Kas teisėjavo finale?
Finale teisėjavo 2 teisėjai iš Lietuvos: Dalia Jocytė, Mažvydas Matukas ir 4 kaimynai iš Latvijos: Gints Rotčenkovs, Filips Kreivins, Mareks Alberts ir Elina Strele. Tikrai nelengvas darbas iš 14 alaus rūšių išrinkti 3 geriausius.


Taigi, jau einame prie rezultatų :)
Dėl pirmos vietos buvo priimtas vienabalsis sprendimas Giedriui Slavickui - Zhiniukui (Vilnius) už Baltic Porter'į, Tikrai puikus pavyzdinis alus. Diskusijos užvirė dėl kitų prizinių vietų.  Atrinkti sekantys 3 labiausiai patikę alūs. Kaimynus latvius sužavėjo sweet stout su avietėm ir jelapenu (chalapos paprika), bet po ilgų ginčų antra vieta skirta labai gerai subalansuotam imperial stout su avietėm, kurį išvirė Artūras Masiliauskas - Peckelis (Kaunas), o 3 vietos laimėtojui Gintarui Krakauskui - Krakenui (Kaunas) idealiai darbą padarė Bret (brettanomyces) mielės. Laimėtojus išrinkom, tik gaila jų nebuvo vietoje ir negalėjome įteikti prizų nuo Amberton green hotel nakvynių apartamentuose, aludarystės gerybių iš alus.live ir snaptest.lv.



Nebuvo pamirštas nei vienas teisėjas ir pagirdyti, ir pavalgydinti, ir dar po kilogramą ir ne vieną salyklą dovanų gavo nuo „Viking malt“.

Po konkurso vakarėlis (afterparty), puikios SPA pramogos, ir diskusijos. Atspėkit apie ką..?

Ačiū Emilijui už interviu, tikiuosi, kad konkursas pajūryje - ne paskutinis ir kažkada pavyks sudalyvauti jame, nes skamba labai viliojančiai! Džiaugiuosi, kad PAK'as yra vienas iš trijų Lietuvoje aktyviai veikiančių namų aludarių klubų - tai yra pirmas didelis jų renginys. Tikėkimės, kad tai tik graži pradžia.

Emilijaus Ivanausko nuotraukos






Žmogšalos 2020 namų aludarių konkurso rezultatai

Namų aludarių konkurso rezultatų paskelbimas
Festivalio Žmogšalą 2020 namų aludarių konkurse varžėsi 7 aludariai ir 12 alaus rūšių. Kai kurie turėjo po vieną rūšį, o kai kurie - net po tris. Pirmos vietos nugalėtojas buvo užtikrintas savo alaus potencialu - turėjo vieną rūšį ir su ja laimėjo.

Namų aludarių konkurso rezultatai:

1 vieta: gi-bi (Gediminas Brazauskas),  Märzen (alus Nr. 9)
2 vieta: Voriukas (Vaidotas Bielinis), Mango IPA (alus Nr. 10)
3 vieta: Zhiniukas (Giedrius Slavickas), Porteris (alus Nr. 4)

Gediminas (gi-bi) - Vilniaus aludarių klubo senbuvis, daugiausia daro lagerius, kurie nepaisant kraftinio ir namų aludarių alaus scenoje karaliaujančių elių, vis laimi prizines vietas. Bet pirmąją vietą, jei neklystu, šis aludaris laimi pirmą kartą.

Vaidotas (Voriukas) - jaunas aludaris, pirmą kartą sudalyvavęs konkurse ir labai gerai pasirodęs. Tikėkimės, kad ši prizinė vieta bus tolimesnė paskata tobulėti ir judėti pirmyn. Neužmik ant laurų!

Giedrius (Zhiniukas) - Vilniaus aludarių klubo senbuvis, puikus inžinierius, konstruojantis įvairiausius alaus gamybą ir pateikimą pagerinančius prietaisus, ir - žinoma - darantis puikų alų. Beje, Giedrius tą vakarą laimėjo ne tik Žmogšaloje, Palangoje vykusiame tamsaus alaus konkurse „Baltijos puta“ jis užėmė pirmąją vietą (bet su kitu porteriu)!

Apdovanojamas pirmos vietos nugalėtojas Gediminas gi-bi.

Vytauto Navicko nuotraukos.



Žmogšala: dalyvių sarašas ir priminimas



Jau rytoj (šeštadienį, 2020-02-22, 12:00 – 22:00) vyks VII-asis žiemos alaus festivalis Žmogšala.

Atėję į festivalį nuo pradžios - nepasigailės, sudalyvaus atidarymo ceremonijoje ir...
https://www.facebook.com/events/768125937004334/permalink/839272369889690/

Vieta: KABLYS+KULTŪRA (Kauno g. 5, Vilnius (Stoties raj.)

Patekimas į festivalį su bilietu. O atsiskaitymas už alų vyksta festivalyje platinamais žetonais.

Bilietus internetu galima įsigyti per Tiketa.lt

Popieriniais bilietais prekiaujama šiuose craft alaus baruose:
Baras Baras ŠUO, Ankštoji g. 1, Vilnius
Baras Nisha Craft Capital, L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9, Vilnius
Baras 3 Staliukai ir Telikas, Pamėnkalnio 14, Vilnius
Ir Vilnius In Love suvenyrų krautuvėlėje – Užupio g. 1, Vilnius (Pasienio 1 postas / Border Control)

Bilieto kaina – 10 EUR (į bilieto kainą įeina firminė degustacinė 150 ml taurelė, turią gausite jau atvykę į festivalį)
Perkant bilietą festivalio metu – taurelę teks įsigyti atskirai.

Festivalio dalyviai (bravorai) – dalyvių sąrašas.
Vyks geriausio žiemos alaus rinkimai.

Šiemet festivalyje dalyvaus 7 namų aludariai, pristatysiantys 12 alaus rūšių.
Vyks geriausio Žmogšalos namų aludarių alaus rinkimai.
Naminukai pateiks platų spektrą miežių gėrimų: nuo beveik bealkoholinio (1,3%) iki stipraus porterio.

Namų aludariai (abėcėlės tvarka):
AndriusK (Andrius),
Crazytė (Renata),
gi-bi (Gediminas),
GiN (Gediminas),
Klounas (Aras),
Voriukas (Vaidotas),
Žiniukas (Giedrius)

Alaus stiliai:
Belgian brown ale,
Imperial porter,
Ordinary bitter (Low alc.),
Wee heavy,
Kūčių alus,
Berliner Weisse,
Saison,
Oktoberfest/Maerzen,
Sausasis stautas,
Weizen/Weissbier,
IPA,
English pale ale.


Organizatorių "Vilnius In Love" straipsnis apie festivalį:
http://vilniusinlove.lt/kvieciame-i-zmogsala/

"Alaus brolijos" straipsniukas apie Žmogšalą:
https://www.facebook.com/AlausBrolija/posts/3708403409201675



Aludario meilės istorija. Valentino dienai

(Apačioje bus nuotraukos, pradžioje paskaitykite istoriją, tada vyniokite žemyn ir viską suprasite)

Papasakosiu savo meilės istoriją, aludario meilės istoriją. Juk šiandien Valentino diena - puiki proga tokioms istorijoms prisiminti.

Lygiai prieš 10 metų mano gyvenime atsirado Greta. Su ja supažindino draugai - mano gimimo dienos proga. Iš pradžių nežinojau, kaip su ja elgtis, nebuvau patyręs tuose reikaluose. Bėgo laikas ir mes tapome vis geresniais draugais, Greta buvo paprasta, kartais jai trūko subtilumo, buvo gana kategoriška ir be nukrypimų į šonus, tačiau sutarėme gerai ir su ja buvo lengva.

Kiti aludariai su lengva šypsena žiūrėjo į mūsų draugystę, sakė aplinkui yra modernus pasaulis, niekas nestovi vietoje, pabandyk ką nors naujo. Paklausiau ne iš karto, bet laikui bėgant mano gyvenime atsirado Emilija (Emily). Ji buvo daug subtilesnė, platesnių pažiūrų, su ja daug daugiau nuveikdavome, bet santykiai buvo daug sudėtingesni. Kartais ji užsispirdavo ir man nepagavus visų jos subtilumų - imdavo ir užsiožiuodavo, net imdavo gadinti įvairius daiktus... Turiu prisipažinti, kad ir santykių su Greta nenutraukiau. Pasiilgdavau jos paprastumo ir patikimumo.

Šiemet vasarį švenčiu savo 10 metų aludarystės ir negaliu išsiskirti nei su Greta, nei su Emilija - bendrauju su abiem. Aludariai mane supras...

Žemiau pateikiu Gretos ir Emily nuotraukas, gražios Valentino dienos visiems! Mylėkite ir būkite mylimi!













































































Greta ir Emily



Namų aludarių konkursas festivalyje Žmogšala 2020

Žmogšalos puošmena - namų alaudariai arba mielai vadinami „naminukai“! Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais bus namų aludarių stendas arba mielai vadinamas „kampelis“. Tai ilgiausias, daugiausia naujienų pristatantis ir daugiausia lankytojų pritraukiantis alaus stalas. Už jo stovintys aludariai yra aistringi eksperimentatoriai ir jiems labai svarbi kiekviena nuomonė. Todėl ir vėl vyks naminukų konkursas. Šiais metais jie varžysis dėl nominacijos „Žmogšalos geriausias namų aludarių alus“! Ir tik lankytojai spręs, kas nugalės.


Konkurse dalyvaus 12 rankų darbo (tikrąja to žodžio prasme) alaus rūšių, tad bus ką veikti. Alus nekainuos, kainuos balsavimo lapelis (8 pinigai).

Nuo 12 iki 16 val. festivalio lankytojai galės ragauti ir balsuoti, o jau 17 val. žinosime šių metų nugalėtoją.

Vėliau naminukų alus bus degustuojamas įprasta festivalio tvarka, jei tik jo liks po konkurso :)

https://www.facebook.com/zmogsala.beer/





Festivalis ŽMOGŠALA 2020: anonsas

Šių metų ŽMOGŠALA bus ypatinga. Nors šį žiemos festivalį jau drąsiai galima vadinti seniausiu (arba ilgiausiai be pertraukos vykstančiu) alaus festivaliu Lietuvoje, vos nenutiko taip, kad šiai metais jo nebūtų buvę. Festivalis pirmą kartą jis organizuojamas be Vidmanto. Nepaisant liūdnų aplinkybių dėl a.a. Vidmanto Laurinavičiaus (Vidma Alutis) – šio festivalio idėjos autoriaus ir organizatoriaus netekties, bendražygiai ir bendraminčiai nusprendė pratęsti tradiciją ir organizuoti jau 7-tąją šventę alaus mylėtojams. Šių metų pagrindinis renginio organizatorius - ALAUS BROLIJA.


Festivalio formatas taip pat bus išlaikytas toks pat: patekimas į festivalį su bilietais, kurie prie įėjimo keičiami į 150 ml degustacinę firminę taurelę. O alus bus keičiamas į vietinę festivalio valiutą. Šiais metais bus išleisti specialūs Žmogšalos žetonai.

O ragauti tikrai bus ką!
Skirtingai nuo daugelio kitų alaus festivalių, kurie skelbia “tūkstančiai alaus rūšių iš šimtų šalių”, Žmogšalos organizatoriai į viliojančią statistiką nesivelia, o stengiasi išgryninti pirminę festivalio idėją ir pristatyti lankytojams tai, kas yra geriausio Lietuvoje craftinio alaus kategorijoje.

Pirma gera naujiena - į festivalį su trenksmu grįžta Lietuvos kraftininkai! Per tą laiką nemažai naminukų užaugo iki puikių nepriklausomų alaus bravorų. Ir labai didžiuojamės galėdami pasakyti: dalyvauja visos Lietuvos alaus daryklos, kurios festivalio organizatorių nuomone yra priskirtinos craft kategorijai. Apie namų aludarius vėliau dar parašysiu atskirai.

Išlaikoma tradicija festivalyje pristatyti ir namų aludarių eksperimentus. Kas žino, kada jie pereis į kitą aludarių lygą?! Kaip ir kasmet, vyks varžytuvės tarp naminukų žiūrovų prizui laimėti. Tačiau šių metų NAUJIENA - lankytojų “teismui” savo alų pristatys ir kiti dalyviai. Žiemiško alaus kategorijai laimėti dalyvių prašoma pristatyti alų, kuris atitiktų pirmųjų festivalių alaus apibūdinimą: egzotinis, tamsus ir stiprus alus!

Į festivalį sutiko atvykti ir mūsų artimiausi kaimynai iš Latvijos ir Estijos. Bet kiekviena diena pateikia naujienų ir patiems organizatoriams, norinčių dalyvauti atsiranda eigoje (jei taip galima išsireikšti), ir tikimės, kad galutinius rezultatus suskaičiuosite Jūs, mūsų ištikimi bičiuliai :) Tad iki susitikimo šių metų ŽMOGŠALOJE!

Beje, malonus sutapimas: šiemet, kaip ir patį pirmą kartą, festivalis vyks vasario 22 d. muzikiniame klube!

DETALĖS:
Renginio vieta: KABLYS + KULTŪRA (adresas Kauno g. 5, Vilnius)
Renginio data: 2020 02 22
Renginio pradžia: 12:00
Renginio pabaiga: 22:00
Renginio puslapis Facebook'e: https://www.facebook.com/events/768125937004334/

Bilietai internetu: https://www.tiketa.lt/LT/zmogsala_2020__ziemos_alaus_festivalis_vilniuje_22972

Kitos bilietų platinimo vietos:

Baras Baras ŠUO, Ankštoji g. 1, Vilnius
Baras Nisha Craft Capital, L. Stuokos-Gucevičiaus g. 9, Vilnius
Baras 3 Staliukai ir Telikas, Pamėnkalnio 14, Vilnius
Ir suvenyrų krautuvėlėje – Užupio g. 1, Vilnius (Pasienio 1 postas / Border Control)

Bilieto kaina – 10 EUR (į bilieto kainą įeina firminė degustacinė 150 ml taurelė, kurią gausite jau atvykę į festivalį).
Turėkite omeny - perkant bilietą festivalio metu, taurelę teks įsigyti atskirai.