Žmogšaloje dalyvaus ir namų aludariai

Tradiciniu pretenduojantis tapti žiemos alaus festivalis Žmogšala II - jau ateinantį šeštadienį. Festivalyje ryškiai pasirodyti planuoja ir Lietuvos namų aludariai, štai ištrauka iš festivalio katalogo:


Daugiau informacijos:
https://www.facebook.com/events/731708226889580/

Mūsų skelbtas festivalio anonsas

Iki greito pasimatymo!

Alaus festivalio „Žmogšala II“ anonsas

Alaus mėgėjai jau antrą kartą rinksis į didžiausią Lietuvoje alaus degustaciją – alaus festivalį „Žmogšala* II“. Jis įvyks paskutinį vasario šeštadienį – 28 dieną Vilniuje.

Festivalio tikslas - supažindinti alaus vartotojus su egzotišku ir sunkiau randamu alumi mūsų rinkoje. Dažnai mes bijome ar neišgalime nusipirkti viso butelio tokio, ypač importinio alaus. Todėl šiame festivalyje įvesta vadinama „samplerių“ tvarka - prie įėjimo pakvietimą išsikeitus į 100 ml taurelę, už simbolinį mokestį bus galima išragauti daugiau alaus rūšių - ir nereikės užsisakyti pusės litro (aišku niekas to neuždraus, bus galima alaus pasiimti į namus). Planuojama festivalyje surinkti virš 200 rūšių alaus iš viso pasaulio. Tai puiki proga susipažinti su naujomis alaus rūšimis.

Alų pristatys ne tik įdomiausi Lietuvos atstovai, bet ir aludariai iš Latvijos bei Estijos. Specialiai į festivalį atvyks ir svečiai iš Švedijos, Norvegijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir kitų šalių. Renginio metu vyks įvairaus alaus pristatymai, bus rodomi dokumentiniai filmai apie aludarystę Lietuvoje. Savo knygą apie lietuvišką alų pristatys alaus žurnalistas iš Norvegijos Lars Marius Garshol.

Vieta šiam festivaliui kiekvienais metais parenkama vis nauja. Pernai vykęs dailės galerijoje, šiais metais festivalis kraustosi į teatrą - į jau beveik užmirštą „Vaidilos teatro“ salę. Teatro erdvės bus suskirstytos į dvi dalis - „aktyviąją“, kur bus degustuojamas alus ir vyks aludarių prisistatymai, ir į „pasyviąją“, kur bus galima pavalgyti bei apsipirkti alaus atributikos ir senienų turgelyje.

Renginį stengiamasi padaryti kamerinį, todėl pakvietimų skaičius griežtai ribojamas ir greitai senka.
Daugiau informacijos:
https://www.facebook.com/events/731708226889580/

Patvirtinti dalyviai:
ALAUS GIDAS (Meantime, Adnams, Kompaan, Two Tales ir kt.)
ALAUS PIRKLIAI (Nøgne Ø, HaandBryggeriet, Camba Bavaria)
BEERFOX/CALLOUS ALUS (Bogedal, YoHo, Bairs, Hitachino, Flying Couch, Amager ir kt.)
DUNDULIS (alaus darykla, Lietuva)
ENDLESS (alaus darykla, Lietuva)
GERO ALAUS PARDUOTUVĖ (Mikkeller, Brewdog, Raudonų plytų alus, Einstock, Baladin ir kt.)
GIRALUS (alaus darykla, Lietuva)
MALDUGUNS (alaus darykla, Latvija)
ÕLLENAUT (alaus darykla, Estija)
ÖL - ALAUS KULTŪRA (Sierra Nevada, Lagunitas, Syndikatet, Anderson Valley, Rochefor, Emelisse, Ugly duck, Svaneke ir kt.)
SENI ALUDARIAI (Piniavos alutis, Su puta-Paliūniškis, Čižo alus, Jovarų alus, Davra, Dvareliškių alus, Joalda ir kt.)
POLSKIE PIWOWARY (Pinta, Manufaktura piwna ir kt.)
TANKER (alaus darykla, Estija)

*Žmogšala – smarkus šaltis, speigas.

Budweiser (anti)reklama sprogdina internetus

Turbūt žinote, kad Superbowl, tai amerikietiško futbolo sezono pabaigos rungtynės, kurių metu Jungtinėse valstijose viskas sustoja ir visi susirenka prie televizoriaus ekranų. Visai šaliai žiūrint transliaciją, televizijos pasidaro gerą pinigėlį už reklamą - tai yra brangiausios reklaminio laiko sekundės. Tradiciškai šių rungtynių metu reklamuojasi ir alaus gamintojai. Žinoma, dažniausiai reklamuojasi didžiosios alaus daryklos, nes crafteriams tai ne pagal kišenę, o be to, jiems tokios brangios reklamos turbūt ir nereikia. Tai va, iki šiol Bud'as ramiai reklamuodavosi ir jo reklamos patikdavo net ir tiems, kas geria tiktai savo mikrorajono mažoje daryklėlėje padarytą alų iš firminės taurės, atšaldytą iki 11,5 laipsnių Celsijaus. Kas šiemet buvo kitaip? Budweiseris sukūrė reklamą, kurioje ne tik sako, kad jie geriausi, bet ir "varo" ant krafterių bei alaus snobų:


Budweiser'io suvartojimas vienam žmogui nuo 2004 metų nukrito 43 procentais, gal dėl to šis gigantas nusprendė savo trūkumus pateikti kaip privalumus, savo skonio nebuvimą pateikti kaip išskirtinį skonį. Gal ir teisingai, juk nulis tai taip pat skaičius :)
Reklama smulkiai išnagrinėta šiame straipsnyje:
http://www.thebeerbabe.com/2015/02/why-the-pro-macro-beer-budwesier-ad-is-so-dangerous/
Ir dar čia:
http://www.pastemagazine.com/articles/2015/02/valuable-lessons-i-learned-from-budweisers-hypocri.html

Esminiai reklamos šūkiai:
Mūsų alus yra sukurtas gėrimui, o ne nagrinėjimui ("Brewed for drinking, not dissecting").
Didžiuojamės būdami didelė alaus darykla ("Proudly a macro beer").
Tegul kiti geria moliūginį persikų alų ("Let them sip their pumpkin peach ale").

Visiems labai užkliuvo trečiasis teiginys, nes neseniai koncernas, kuriam priklauso ir Budweiser, įsigijo mažąją alaus daryklą Elysian, kuri kaip tik ir gamina pumpkin peach ala, tai kaip jiems dabar jaustis?
Apie Budweiserio pasiteisinimus, kad viskas gerai toje reklamoje:
http://blogs.phoenixnewtimes.com/bella/2015/02/budweiser_super_bowl_ad_craft_beer_mad.php
Apie Budweiserio strategiją supirkinėti mažas daryklas:
http://beerandwhiskeybros.com/2015/02/03/buy-em-and-blast-em-bud-reveals-anti-craft-beer-agenda/

Reklama netruko pasinaudoti tie patys krafteriai. Northern Brewer - namų aludarių reikmenų ir medžiagų tiekėjai (amerikoniškas "Savas alus"), išleido rinkinuką "Peach of Resistance", iš kurio nesunkia galima pasidaryti anti-Budweiserinio moliūginio elio.
Daugiau apie craft pasaulio reakciją į reklamą:
http://www.washingtonpost.com/blogs/wonkblog/wp/2015/02/04/how-craft-beer-is-fighting-back-against-budweisers-belligerent-super-bowl-ad/

Iš vienos pusės, suprantu Budweiserio marketingistus, jie pasiekė savo - apie reklamą visi kalba, bet ar dėl to padidės pirkimai - abejoju. Juk jų auditorija niekada ir nebandė nei alaus nagrinėjimo, nei moliūginio elio, tad nesuprantama, kam reikėjo nuteikinėti prieš save dar ir tuos, kurie nebuvo labai priešiškai nusiteikę. Geriau ir toliau būtų leidę linksmas reklamas be pretenzijų į išskirtinio skonio alų: wazaaaaaaaa!